مقالات اخیر

آشنایی با تکنولوژی ای اس پی دات نت

ASP مخففActive Server Page است. asp.net یک تکنولوژی توسعه وب رایگان است که از net. برای ساخت اپلیکیشن وب و وبسایت استفاده می نماید. برای آشنایی با ASP.NET با ما همراه باشید.

9:38 1401/2/19 41

آموزش اتصال اینستاگرام به واتس اپ بیزینس

اگر کسب و کار اینستاگرامی دارید با مطالعه این مطلب قادر خواهید بود با اتصال حساب اینستاگرام خود به واتس اپ بیزینس، به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار نمایید و فروش خود را افزایش دهید.

10:38 1401/2/15 46

تکنیک های کد نویسی

کد نویسی اصولی و مرتب، باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و نگهداری آن را آسان تر می نماید. برای آشنایی با تکنیک های کدنویسی، مطالعه این مطلب به شما توصیه می شود.

10:42 1401/2/12 50

آشنایی با زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون از جمله زبان‌های ساده برای یادگیری است. در این مقاله با این زبان بیشتر آشنا می شویم.

11:38 1401/2/7 87

زبان HTML5 چیست؟

زبان HTML5 آخرین نسخه html است. هدفHTML5 راحت و کارآمدتر کردن کار برنامه نویسان و طراحان مرورگر می باشد. همچنین تجربه کاربری بهتر و سریعتری برای بازدید کنندگان دسکتاپ و موبایل فراهم می کند. برای آشنایی بیشتر با HTML5 در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

11:36 1401/2/7 86

برچسب ها

پرسنلی
حقوق و دستمزد
مالیات

پاراگراف

در این قسمت پاراگراف ذکر میشود

 

در این مقاله با یکی از مهم ترین موارد در حسابداری حقوق و دستمزد آشنا می شویم: حق سنوات

سنوات چیست؟

سنوات پایان خدمت و یا در اصطلاح حق سنوات جزء مزایای اجباری می باشد که کارفرما در هر صورت، موظف به پرداخت آن می باشد. حق سنوات یا پاداش پایان خدمت مبلغی است که کارگر هنگام بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت، استعفا و موارد خاص دیگر دریافت می کند و مقدار آن معادل یک ماه آخرین مزد ثابت دریافتی کارگر است.

سنوات یا مزایای پایان کار، باید با خاتمه و یا فسخ قرارداد کار، به کارگر پرداخت شود. این حق حتی برای کسانی که کمتر از یک سال کارکرد دارند نیز نسبت به کارکرد آنها تعلق می گیرد.

پایه سنوات چیست؟ و با حق سنوات چه تفاوتی دارد؟

حق سنوات به عنوان پاداش پایان کار به آن دسته از کارگرانی داده می شود که سابقه کار یک ساله دارند، اما پایه سنوات برای کارگاه هایی است که طرح طبقه بندی مشاغل دارند که پایه سنوات به حداقل حقوق آنها اضافه می شود.

پایه سنوات یکی از مزایای جانبی دستمزد است و هر سال تغییر می کند.

محاسبه سنوات = تعداد روزهای کارکرد * ۳۶۵ روز / حقوق پایه

آیا حق سنوات شامل مالیات می شود؟

در صورتیکه کل مبلغ در پایان قرارداد پرداخت شود و کارمند هم زمان با شرکت تسویه حساب کند مبلغ پرداختی شامل مالیات نمی شود. اما اگر پس از دریافت حق سنوات، همکاری ادامه داشته باشد این مبلغ شامل مالیات می شود.

نویسنده :

کاربر سایت

کاربر سایت

0 دیدگاه

دیدگاه خورد را ثبت کنید