مقالات اخیر

سامانه دیدبان

سامانه دیدبان(سامانه کنترل ناظران و مدیریت پروژه ها) راهکاری است جهت بهبود مدیریت و سهولت در اجرای روند نظارت، همچنین رهیافتی جهت شفافیت رفتاری پیمانکاران و مشاورین می باشد.

19:29 1401/8/13 109

بانک اطلاعاتی PostgreSql و ویژگی های خارق العاده آن

PostgreSQL یک بانک اطلاعاتی بسیار قوی در بانک اطلاعاتی رابطه ای است. برای کسانی که دنبال سیستم های Enterprise هستند این بانک اطلاعاتی یک بانک اطلاعاتی بسیار مناسب است.

10:17 1401/6/31 221

سی آر ام چیست؟

آشنایی با سی آر ام یا مدیریت ارتباط با مشتری و تاثیر آن بر پیشرفت کسب و کار

10:24 1401/3/17 424

آشنایی با تکنولوژی ای اس پی دات نت

ASP مخففActive Server Page است. asp.net یک تکنولوژی توسعه وب رایگان است که از net. برای ساخت اپلیکیشن وب و وبسایت استفاده می نماید. برای آشنایی با ASP.NET با ما همراه باشید.

9:38 1401/2/19 474

آموزش اتصال اینستاگرام به واتس اپ بیزینس

اگر کسب و کار اینستاگرامی دارید با مطالعه این مطلب قادر خواهید بود با اتصال حساب اینستاگرام خود به واتس اپ بیزینس، به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار نمایید و فروش خود را افزایش دهید.

10:38 1401/2/15 553

برچسب ها

پرسنلی
حقوق و دستمزد
مالیات

پاراگراف

در این قسمت پاراگراف ذکر میشود

 

در این مقاله با یکی از مهم ترین موارد در حسابداری حقوق و دستمزد آشنا می شویم: حق سنوات

سنوات چیست؟

سنوات پایان خدمت و یا در اصطلاح حق سنوات جزء مزایای اجباری می باشد که کارفرما در هر صورت، موظف به پرداخت آن می باشد. حق سنوات یا پاداش پایان خدمت مبلغی است که کارگر هنگام بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت، استعفا و موارد خاص دیگر دریافت می کند و مقدار آن معادل یک ماه آخرین مزد ثابت دریافتی کارگر است.

سنوات یا مزایای پایان کار، باید با خاتمه و یا فسخ قرارداد کار، به کارگر پرداخت شود. این حق حتی برای کسانی که کمتر از یک سال کارکرد دارند نیز نسبت به کارکرد آنها تعلق می گیرد.

پایه سنوات چیست؟ و با حق سنوات چه تفاوتی دارد؟

حق سنوات به عنوان پاداش پایان کار به آن دسته از کارگرانی داده می شود که سابقه کار یک ساله دارند، اما پایه سنوات برای کارگاه هایی است که طرح طبقه بندی مشاغل دارند که پایه سنوات به حداقل حقوق آنها اضافه می شود.

پایه سنوات یکی از مزایای جانبی دستمزد است و هر سال تغییر می کند.

محاسبه سنوات = تعداد روزهای کارکرد * ۳۶۵ روز / حقوق پایه

آیا حق سنوات شامل مالیات می شود؟

در صورتیکه کل مبلغ در پایان قرارداد پرداخت شود و کارمند هم زمان با شرکت تسویه حساب کند مبلغ پرداختی شامل مالیات نمی شود. اما اگر پس از دریافت حق سنوات، همکاری ادامه داشته باشد این مبلغ شامل مالیات می شود.

نویسنده :

کاربر سایت

کاربر سایت

0 دیدگاه

دیدگاه خورد را ثبت کنید