مقالات اخیر

آشنایی با تکنولوژی ای اس پی دات نت

ASP مخففActive Server Page است. asp.net یک تکنولوژی توسعه وب رایگان است که از net. برای ساخت اپلیکیشن وب و وبسایت استفاده می نماید. برای آشنایی با ASP.NET با ما همراه باشید.

9:38 1401/2/19 42

آموزش اتصال اینستاگرام به واتس اپ بیزینس

اگر کسب و کار اینستاگرامی دارید با مطالعه این مطلب قادر خواهید بود با اتصال حساب اینستاگرام خود به واتس اپ بیزینس، به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار نمایید و فروش خود را افزایش دهید.

10:38 1401/2/15 48

تکنیک های کد نویسی

کد نویسی اصولی و مرتب، باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و نگهداری آن را آسان تر می نماید. برای آشنایی با تکنیک های کدنویسی، مطالعه این مطلب به شما توصیه می شود.

10:42 1401/2/12 51

آشنایی با زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون از جمله زبان‌های ساده برای یادگیری است. در این مقاله با این زبان بیشتر آشنا می شویم.

11:38 1401/2/7 87

زبان HTML5 چیست؟

زبان HTML5 آخرین نسخه html است. هدفHTML5 راحت و کارآمدتر کردن کار برنامه نویسان و طراحان مرورگر می باشد. همچنین تجربه کاربری بهتر و سریعتری برای بازدید کنندگان دسکتاپ و موبایل فراهم می کند. برای آشنایی بیشتر با HTML5 در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

11:36 1401/2/7 86

برچسب ها

فناوری
نرم افزار
آموزش

پاراگراف

در این قسمت پاراگراف ذکر میشود

چطور زبان برنامه نویسی انتخاب کنیم؟

یادگیری و استفاده از زبانهای برنامه نویسی با اهداف مختلفی انجام میشود که باید برای انتخاب زبان برنامه نویسی باید مورد بررسی قرار گیرد. 

در ابتدا باید گفت که کدام بهتر و کدام بدتر است. و هر زبان بصورت بالقوه بد نیست و الا ساخته نمی شد.

اهدافی که در انتخاب زبان های برنامه نویسی باید در نظر داشت

  1. نوع کاربرد و پلتفرم مورد نظر
  2. میزان کاربران استفاده کننده
  3. تیم برنامه نویسی و میزان برنامه نویس در بازار کار
  4. داکیومنت ها و کامیونیتی زبان برنامه نویسی

 

1. نوع کاربرد و پلتفرم اجرای نرم افزار یا سایت

نوع کاربرد و پلتفرم یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب زبان برنامه نویسی است.  یکی از اشکالاتی برنامه نویسان این است یک زبان برنامه نویسی که بلد هستن همه کاری با آن میکنند.

با c++ وب طراحی میکنند , ویندوز طراحی میکنند ، نرم افزار بانک اطلاعاتی طراحی میکنند، همه کاری با c++ میکنند. این کار شببه این است با بیل مکانیکی باغچه بکنی ، گلدون پر کنی،  به عنوان نردبان برای بالا رفتن از دیوار استفاده کنی...

برای هر کاری باید زبان برنامه نویسی مخصوص به خود استفاده کنیم. 

2. تعداد کاربران استفاده کننده

تعداد کاربران و نوع کاربری نرم افزار یکی دیگر از  فاکتور های انتخاب زبان برنامه نویسی است.  برای نرم افزار هایی که مورد استفاده تعداد کاربران استفاده کننده
تعداد کاربران و نوع کاربری نرم افزار یکی دیگر از  فاکتور های انتخاب زبان برنامه نویسی است.  

برای سایت هایی که تعداد کاربران آن به 1000 نفر هم نمیرسد استفاده از زبان های Enterprise مانند java و .net core و هزینه های آن کار اشتباهی نباشد کار بهینه ای هم نیست.

یا اینکه برای نرم افزاری که تعداد استفاده از آن ماهی یکبار هم نییت استفاده از QT C++ استفاده کار بهینه ای نیست.

3.تیم برنامه نویسی و میزان برنامه نویس در بازار کار

اگر میخواهید یه کار بزرگ را شروع کنید باید این نکته رو در نظر داشته باشید. باید در نظر باشید که خودتان تنها نیستید باید از یک زبان یا کتابخانه ای را استفاده کنید که برای استخدام برنامه نویس مشکل نداشته باشید. مثلا اگر VueJs به نظر شما بهتر از ReactJs  باشید . چون ReactJs برنامه نویسی بیشتری دارد باید React را انتخاب کنید. چون سلیقه شما مهم نیست اتمام پروژه مهم هست.

4. داکیومنت و کامیونیتی 

اینکه واقعیت با داکیومنتی که در سایت ناشر برنامه نویسی متفاوت هست یه امر بدیهی است. پس داکیومنت از api های برنامه و و سوال و جواب های کلیدی در سایتهایی مانند Stackoverflow خیلی راهگشاست پس باید در نظر داشته باشیم.

در مطالب بعدی به معرفی از زبان ها و مقایسه آنها خواهم پرداخت.

نویسنده :

مدیر سایت

کاربر سایت

0 دیدگاه

دیدگاه خورد را ثبت کنید