مقالات اخیر

آشنایی با تکنولوژی ای اس پی دات نت

ASP مخففActive Server Page است. asp.net یک تکنولوژی توسعه وب رایگان است که از net. برای ساخت اپلیکیشن وب و وبسایت استفاده می نماید. برای آشنایی با ASP.NET با ما همراه باشید.

9:38 1401/2/19 41

آموزش اتصال اینستاگرام به واتس اپ بیزینس

اگر کسب و کار اینستاگرامی دارید با مطالعه این مطلب قادر خواهید بود با اتصال حساب اینستاگرام خود به واتس اپ بیزینس، به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار نمایید و فروش خود را افزایش دهید.

10:38 1401/2/15 46

تکنیک های کد نویسی

کد نویسی اصولی و مرتب، باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و نگهداری آن را آسان تر می نماید. برای آشنایی با تکنیک های کدنویسی، مطالعه این مطلب به شما توصیه می شود.

10:42 1401/2/12 50

آشنایی با زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون از جمله زبان‌های ساده برای یادگیری است. در این مقاله با این زبان بیشتر آشنا می شویم.

11:38 1401/2/7 86

زبان HTML5 چیست؟

زبان HTML5 آخرین نسخه html است. هدفHTML5 راحت و کارآمدتر کردن کار برنامه نویسان و طراحان مرورگر می باشد. همچنین تجربه کاربری بهتر و سریعتری برای بازدید کنندگان دسکتاپ و موبایل فراهم می کند. برای آشنایی بیشتر با HTML5 در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

11:36 1401/2/7 85

برچسب ها

فناوری
نرم افزار
اندروید

پاراگراف

در این قسمت پاراگراف ذکر میشود

 

معرفی Postgresql : 


PostgreSQL یک بانک اطلاعاتی بسیار قوی در بانک اطلاعاتی رابطه ای  است. برای کسانی که دنبال سیستم های Enterprise هستند این بانک اطلاعاتی یک بانک اطلاعاتی بسیار مناسب است.

این بانک اطلاعاتی یکی از شاه کارهای دانشگاه Berkley آمریکا است که از 30 سال پیش تا کنون به صورت فعال در حال توسعه و پشتیبانی است. 

ویژگی ها Postgresql :

ویژگی های این بانک اطلاعاتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد.
1- به صورت CrossPlatform است در سیستم عامل های Windows  ، FreeBSD ، تمامی Linux ها ، MacOS قابل نصب است.
2-نصب آسان (واقعا آسان):
این نرم افزار با فایل نصبی کم حجم (50 مگا بایت ) نسبت به سایر بانک های اطلاعاتی و فرآیند نصب بسیار راحتی دارد .(کافی است یک بار SQL Server را نصب کنید تا معنی راحتی نصب Postgres را متوجه شوید)
3-پشتیبانی از چندین زبان برنامه نویسی برای توسعه Store Proc ها توابع 

جالب است که بدانید علاوه بر زبان مخصوص  خود Postgres برای طراحی توابع و function ها مورد استفاده قرار میگیرد این بانک اطلاعاتی از زبان های Python و Perl و چند زبان دیگر پشتیبانی می کند و این خود یک ویژگی خارق العاده است که فقط برنامه نویسان قدر ان را میدانند.
4-پشتیبانی از داده های Spatial یا داده های مکانی است . شاید پیش خود بگویید که داده های Geometry در SqlServer هم می تواند داده های مکانی را ذخیره کنند. اما POSTGis ( افزونه مدیریت اطلاعات مکانی در Postgres) خود دارای توابعی است که به تنهایی میتوان یک GeoServer را با آنها مدیریت کرد

نویسنده :

مدیر سایت

کاربر سایت

0 دیدگاه

دیدگاه خورد را ثبت کنید